Podręczniki do szkoły podstawowej – jakie wydawnictwa królują na rynku?

Na rynku szkolnych podręczników są liderzy, których książki od lat cenią sobie nauczyciele. Żeby się na nim utrzymać, publicyści wkładają wiele pracy w to, by oprócz tworzenia podręczników szkolnych dodatkowo edukować, informować i pokazywać, jak może wyglądać nauka na profesjonalnym poziomie. Przekonaj się, kto w tym roku rozdaje karty.  

Twoje dziecko nie odbędzie edukacji bez książek i ćwiczeń. Tok jego nauczania wyznaczają zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej programy, do których muszą się dostosować wydawcy. To nauczyciele decydują, z jakimi książkami najłatwiej poprowadzi się naukę dzieci. Szkoła podstawowa zaopatruje uczniów w niezbędne podręczniki, wypożyczając im edukacyjne woluminy na cały rok. Rodzice dokupują tylko dodatkowe egzemplarze, które możesz nabyć w https://matfel.pl/pol_m_Podreczniki_Szkolne_Szkola-podstawowa-23911.html, wybierając religię, repetytoria, książki w formie testów powtórzeniowych oraz ćwiczenia. 

Najpopularniejsze wydawnictwo podręczników do szkoły podstawowej 

Rynek podręczników szkolnych zmienił się mocno, gdy w roku 2017/2018 wprowadzono nową podstawę programową. Opublikowano listę obowiązujących książek do nauki, która zapewnia tutorom spory wybór. Jednak niezmienną popularnością od lat cieszą się podręczniki wydawnictwa „Nowa Era”. Książki charakteryzują się nowoczesnym spojrzeniem na współczesne metody nauczania i sprawiają, że lekcje są niezwykle interesujące dla każdego ucznia. Najważniejszą zaletą „Nowej Ery” jest różnorodna oferta, zapewniająca doskonałą edukację na każdym etapie nauki, zgodną z aktualną podstawą programową. Książki do nauki wyróżnia świeże spojrzenie na metodykę pracy z dziećmi i młodzieżą, które uwzględnia innowacyjne podejście. Fenomenem jest, że publicysta przekonał do siebie tak wielu nauczycieli, jednak produkty firmy są naprawdę dobre. Inspirują młodych ludzi do poszerzania wiedzy i wyróżniają się niezwykłą szatą graficzną.  

Inni publicyści szkolnych podręczników  

Mimo dominacji tak popularnego publicysty na rynku nieźle sobie radzi wydawnictwo z tradycją i niezwykłą historią, czyli WSiP. Początki firmy sięgają okresu zaraz po II wojnie światowej, a pierwszą publikacją był słynny „Elementarz” Mariana Falskiego, którego najnowsze edycje do dziś edukują najmłodszych. Wydawnictwo ma szeroką ofertę równie popularnych podręczników zarówno dla szkół podstawowych, jak i wyższych. PWN to powszechnie znany wydawca, a w zasadzie spółka akcyjna, która działa od 1951 r. Firma w kwietniu 2022 r. przejęła PWN Wydawnictwa Szkolne, które specjalizują się w publikacjach edukacyjnych przeznaczonych dla uczniów i nauczycieli szkół wszystkich poziomów nauczania. W ofercie znajdziesz słowniki, podręczniki szkolne, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne oraz wiele interesujących materiałów multimedialnych do nauczania języków obcych na wszystkich poziomach nauczania. Warto zwrócić uwagę także na książki takich domów publikacyjnych jak Oficyna Edukacyjna Pazdro, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe czy Operon. Przekonują równie szerokim asortymentem podręczników szkolnych.