Wyjazdy zagraniczne uczą życia

Zapewne spotkałeś się z negatywną opinią na temat stypendiów zagranicznych. Słyszałeś, że będziesz w plecy z materiałem, narobisz sobie zaległości, które trudno będzie nadrobić. Wpadniesz w niewłaściwe towarzystwo, rozleniwisz się, zaczniesz imprezować ogólnie, nie przyjdzie z tego nic dobrego. Oczywiście, jest w tym ziarenko prawdy. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od ciebie. To ty decydujesz, jak wykorzystasz czas spędzony w innym kraju. Czy skorzystasz z szansy, jaką otrzymasz, a jest to bez wątpienia ogromna szansa, która może ci bardzo pomóc w rozwoju.

Pomyśl o przyszłości

To prawda, że podczas wyjazdu nie będziesz przerabiał tego samego materiału co twoi koledzy, którzy zostaną w szkole. Istnieje jednak możliwość wybrania takiego stypendium, podczas którego będziesz uczestniczył w lekcjach z rówieśnikami z innych krajów. To szansa na nawiązanie nowych znajomości i przede wszystkim, podszkolenie znajomości języka obcego.  Podczas takiego wyjazdu zobaczysz, jak wygląda codzienne życie z dala od domu. Staniesz się samodzielny, bardziej komunikatywny i otwarty. Nawiążesz nowe znajomości i poznasz inne zwyczaje. Zapewne taki wyjazd rozbudzi w tobie ciekawość świata i od razu po powrocie będziesz planować kolejne. Może w przyszłości zdecydujesz się na studia za granicą lub wybierzesz się na kolejne stypendium. To bardzo cenne doświadczenia, które zapewne doceni twój przyszły pracodawca. Perfekcyjna znajomość języków obcych, komunikatywność i otwartość oraz ciekawość świata to bardzo ważne cechy, którą pomogą c w realizacji planów zawodowych.  Pomyśl o tym już dzisiaj. Im szybciej wyruszysz w drogę, tym dalej możesz zajść.

 

Jeden komentarz w temacie “Wyjazdy zagraniczne uczą życia

Dodaj komentarz