EdukacjaNaukaRozwój

Wyjazdy zagraniczne uczą życia

Zapewne spotkałeś się z negatywną opinią na temat stypendiów zagranicznych. Słyszałeś, że będziesz w plecy z materiałem, narobisz sobie zaległości, które trudno będzie nadrobić. Wpadniesz w niewłaściwe towarzystwo, rozleniwisz się, zaczniesz imprezować ogólnie, nie przyjdzie z tego nic dobrego. Oczywiście, jest w tym ziarenko prawdy. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od ciebie. To ty decydujesz, jak wykorzystasz czas spędzony w innym kraju. Czy skorzystasz z szansy, jaką otrzymasz, a jest to bez wątpienia ogromna szansa, która może ci bardzo pomóc w rozwoju.

Pomyśl o przyszłości

To prawda, że podczas wyjazdu nie będziesz przerabiał tego samego materiału co twoi koledzy, którzy zostaną w szkole. Istnieje jednak możliwość wybrania takiego stypendium, podczas którego będziesz uczestniczył w lekcjach z rówieśnikami z innych krajów. To szansa na nawiązanie nowych znajomości i przede wszystkim, podszkolenie znajomości języka obcego.  Podczas takiego wyjazdu zobaczysz, jak wygląda codzienne życie z dala od domu. Staniesz się samodzielny, bardziej komunikatywny i otwarty. Nawiążesz nowe znajomości i poznasz inne zwyczaje. Zapewne taki wyjazd rozbudzi w tobie ciekawość świata i od razu po powrocie będziesz planować kolejne. Może w przyszłości zdecydujesz się na studia za granicą lub wybierzesz się na kolejne stypendium. To bardzo cenne doświadczenia, które zapewne doceni twój przyszły pracodawca. Perfekcyjna znajomość języków obcych, komunikatywność i otwartość oraz ciekawość świata to bardzo ważne cechy, którą pomogą c w realizacji planów zawodowych.  Pomyśl o tym już dzisiaj. Im szybciej wyruszysz w drogę, tym dalej możesz zajść.

 

Powiązane tematy
RozwójSpołecznośćSzkoła

Czy inny znaczy gorszy

Klasowe kasty Każdy z nas zetknął się z prześladowaniem w szkole. Jeśli nie padłeś jego…
Czytaj dalej
Naukaporady

Jak skutecznie uczyć się języka obcego

Nauka języków obcych jest bardzo istotna. Ich znajomość pozwala na bezstresowe podróżowanie i…
Czytaj dalej
EdukacjaNaukaSzkoła

Niech żyje bal, czyli studniówkowe przesądy i zwyczaje

Studniówka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu uczniów. To pierwszy…
Czytaj dalej