Klasyka idealna na wakacje

Choć wielu dzieciom trudno to sobie wyobrazić, jeszcze nie tak dawno ich rówieśnicy spędzali wakacje bez komputerów, tabletów, czy smartfonów.  Po ostatnim dzwonku dzieciaki wybiegały z krzykiem ze szkoły. Po zdjęciu galowych ubrań każdy przebierał się w krótkie spodenki i biegł co sił w nogach i biegł na podwórko, gdzie czekali na niego koledzy i koleżanki.  Wakacje były czasem spędzonym na trzepaku, na graniu w klasy lub skakaniu w gumę. Chłopcy spędzali całe dni na graniu w piłkę, a dziewczyny plotły bransoletki z różnokolorowych żyłek. W upalne dni jechało się nad rzekę lub nad jezioro, aby popływać. A wieczory każdy spędzał z książką  w ręku. Zdarzało się, że była tak wciągająca, że rodzice mieli problem aby zagonić dzieci do spania. Teraz podobny problem dotyczy grania na smartfonach i konsolach. Może jednak warto byłoby znowu zachęcić najmłodszych do spędzania czasu nad lekturą? Poniżej przedstawiamy propozycje, które są ponadczasowe i nigdy nie tracą na atrakcyjności.

Wakacje z duchami

Wakacje z duchami to połączenie fantastyki z elementami kryminału.  Jest to idealna propozycja na pierwszą książkę. W tym przypadku nie może być mowy o nudzie.  Młodzi czytelnicy mają okazję zapoznać się z pracą detektywa. Razem z trójką dzieci będą rozwiązywać kryminalne zagadki. Po jej przeczytaniu zapragną szukać przygód na podwórku i  być może będzie to inspiracja do zabawy z rówieśnikami.

W 80 dni dookoła świata

Jest to propozycja przede wszystkim dla chłopców, którzy marzą o dalekich podróżach. Na kartach książki znajdą informacje na temat egzotycznych krajów i odległych kultur.  Głównym przesłaniem lektury jest motywacja do działania i niepoddawania się, pomimo przeciwności. Książka ma za zadanie pokazać czytelnikom, że jeśli czegoś bardzo chcą i dążą konsekwentnie do celu, to prędzej czy później uda im się go osiągnąć. Czytanie tej powieści nie powinno być przykrym obowiązkiem, lecz świetną zabawą.