Jak skutecznie uczyć się języka obcego

Nauka języków obcych jest bardzo istotna. Ich znajomość pozwala na bezstresowe podróżowanie i komunikowanie się z ludźmi na całym świecie. Jeśli myślimy o karierze zawodowej, powinniśmy postawić na naukę przynajmniej dwóch języków obcych. Jeszcze kilka lat temu wystarczył sam angielski . Obecnie, to już za mało. Im bardziej egzotyczny jest język którego się uczymy, tym większa szansa na dobry zarobek dla osób, które nim władają. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę rozpoczynając naukę:

Jedno znaczenie danego słowa

Ucząc się nowych słów często popełniamy podstawowy błąd. Chcemy się nauczyć jak najwięcej znaczeń danego słowa. Po pewny czasie może to zniechęcić. Lepiej nadmiernie nie obciążać pamięci i  skupić się na jednym, głównym znaczeniu.

Lepiej uczyć się krócej, ale częściej

Zdecydowani lepiej poświęcić codziennie 115 minut na nauką, ni robić to dwa razy w tygodniu p kilka godzin. W ten sposób łatwiej będzie nam utrzymać motywację, a nauka będzie bardziej efektywna.

100 najpopularniejszych słówek

Przygodę z nowym językiem najlepiej jest zacząć od poznana najpopularniejszych słówek.  Następnie, każdego dnia można z nimi układać nowe zdania. Pozwala na na stworzenie podstawy, do której następnie będziemy dokładać kolejne elementy. Podstawowe słówka pozwolą nam na zrozumienie i tworzenie prostych zdań i uzyskanie potrzebnych informacji.

Spędzaj dzień z językiem w tle

Postaraj się słuchać radia, oglądać telewizję i proste filmy w danym języku. Ściągnij na telefon aplikacje do nauki. W wolnej chwili poświęć  chociaż 5 minut na powtórzenie słówek czy zwrotów. Słuchaj piosenek. Po każdym kolejny przesłuchaniu będziesz rozumieć coraz więcej. Pomoże ci to również na zapamiętanie słówek w konkretnym kontekście. To przyjemny i łatwy ,a przy tym bardzo skuteczny sposób nauki języka obcego.