Drugie śniadanie. Warto je mieć

Często zdarza się nam zapomnieć ze sobą drugiego śniadania. Bo  w pośpiechu zapomnieliśmy włożyć je do plecaka, lub po prostu nawet go nie przygotowaliśmy. Być może nie mieliśmy również czasu zjeść nic przed wyjściem z domu. I tu zaczyna się droga do ciężkiego i mało produktywnego dnia.

Pusty żołądek to leniwy mózg

Wart wiedzieć, że droga przez żołądek prowadzi nie tylko do serca, ale również do mózgu. Nie dziwmy się zatem, że jeśli nie zjemy śniadania, mamy problem z koncentracją na lekcjach. Jeśli nie dostarczymy naszemu mózgowi niezbędnych składników, nie będzie pracował tak, jak należy. Warto zatem ustawić sobie w telefonie przypomnienie i zadbać  to, by zawsze mieć ze sobą coś do przegryzienia. Jeśli nie mamy czasu na przygotowanie kanapek lub sałatki, sięgnijmy po orzechy, bakalie lub owoce. Pamiętajmy także o wodzie. Wysuszony mózg nie jest w stanie przetwarzać informacji. Jeśli zależy ci na dobrych wynikach ze sprawdzianów, nie sięgaj po słodzone, gazowane napoje i słodycze. Zamiast pobudzić cię do pracy i myślenia, sprawią, że twój mózg się rozleniwi i będzie pracował w zwolnionym tempie.

Są to podstawowe zasady, które warto zastosować. Wyniki będą zauważalne bardzo szybko. Wystarczy sobie uświadomić, że mózg, tak jak nasz cały organizm, aby poprawnie funkcjonować, potrzebuje pożywienia. Im bardziej będzie ono wartościowe, tym sprawniejsza będzie jego praca. Jeśli zapomnimy o nakarmieniu go, lub postawimy na tak zwane śmieciowe jedzenie, nie oczekujmy dobrych wyników. Jednak warto się trochę postarać i zadbać  o wartościowy posiłek. Zaprocentuje to lepszym samopoczuciem i dobrymi wynikami w nauce.

Na temat prawidłowego odżywiania pisze także strona https://www.sceptyk.pl/