Co jeść, by uczyć się efektywnie

Wiele czynników wpływa na to, w jaki sposób nasz mózg przyswaja wiedzę. Duży wpływ ma na to otoczenie, nasz stan fizyczny i psychiczny, ale również nasz dieta.  Jedząc świadomie, możemy poprawić pamięć, koncentrację i szybkość przyswajania informacji. Brzmi nieźle, prawda? Zobacz co jeść, by nauka szła ci szybko i sprawnie.

Koncentracja a produkty pełnoziarniste

Produkty pełnoziarniste poprawiają koncentrację i pamięć. Dzięki glukozie powoli  uwalnianej do krwiobiegu możesz być aktywny cały dzień. Koniecznie dodaj do swojej diety pełnoziarniste produkty takie jak makaron, pieczywo czy brązowy ryż.

Warzywa i owoce

Aby twój mózg szybko i sprawnie przyswajał informacje, koniecznie wzbogać swoją dietę o warzywa i owoce. W miarę możliwości wybieraj nieprzetworzone i świeże. Zadbaj by w twojej lodówce zawsze były pomidory i brokuły. Te pierwsze mają w swoim składzie przeciwutleniacz zapobiegający uszkodzeniu komórek mózgowych. Natomiast brokuły zawierają witaminę K, odpowiedzialną za efektywną pracę mózgu. Do wyżej wymienionych warzyw warto dołożyć jeszcze owoce. Najlepsze będą jagody i borówki, które wpływają korzystnie na pamięć. Ponieważ dla prawidłowej pracy mózgu niezbędna jest witamina C, staraj się jeść także czarną porzeczkę będącą jej źródłem,

Kwasy omega-3

W wyniku przeprowadzonych badań  naukowcy wykazali korzystny wpływ kwasów tłuszczowych omega-3 na ludzki mózg. Spożywanie ich zwiększa wydajność mózgu i jego możliwości. Dlatego warto zadbać o to, by twoja dieta była bogata w ryby morskie takie jak łosoś, tuńczyk, śledź, makrela czy sardynki. Oprócz ryb możesz wybrać orzechy włoskie, szpinak, fasolę i soję. Na ten temat pisze również strona www.facepalm.pl