Jakich języków obcych warto się uczyć

Jeśli zdarzyło się wam przeglądać oferty pracy to zapewne mogliście zwrócić uwagę na jeden aspekt.  Praktycznie w każdym ogłoszeniu związanym z pracą biurową pojawia się informacja o konieczności znajomości języka angielskiego. Jeszcze kilak lat temu był to jedyny wymagany język obcy. Obecnie sytuacja się trochę zmieniła. Obok języka angielskiego pojawia się wymóg znajomości drugiego języka obcego. Przy czym im jest on bardziej egzotyczny i mniej popularny, tym wyższe może być nasze wynagrodzenie.

Wyższe zarobki

Jeśli w przyszłości chciałbyś zarabiać większe pieniądze zdecyduj się na naukę któregoś z języków skandynawskich, bałkańskich lub wybierz język czeski. To języki, które gwarantują już na początku kariery znacznie wyższe zarobki niż znajomość niemieckiego czy rosyjskiego. Warto wziąć pod uwagę mandaryński czy niderlandzki.

Oryginalność

Obecnie nadal niewiele osób wybiera mniej popularne języki.  Jeśli podejmiesz ryzyko możesz wyróżnić się na tle pozostałych pracowników formy czy też znajomych. W pracy na starcie zagwarantuje ci to wyższe zarobki. Dodatkowo zostaniesz uznany za inteligentną osobę o szerokich horyzontach. Znajomość mniej popularnego języka obcego może się stać pretekstem do zawarcia ciekawych znajomości nawiązania interesujących rozmów.

Bezstresowe podróże

Jeśli lubisz podróżować i odwiedzać nowe, nieznane zakątki, język angielski to podstawa. Dzięki niemu dogadasz się na lotnisku, czy w informacji turystycznej. Warto jednak wiedzieć, że w niektórych krajach nie jest tak popularny jak w Polsce. Jeśli zależy Ci na porozumiewaniu się z mieszkańcami danego kraju, warto nauczyć się chociaż podstawowych zwrotów. dobrze jest znać także hiszpański czy francuski. W tych językach dogadasz się nie tylko w Europie, ale również w Ameryce Południowej czy Afryce.

Jak efektywnie uczyć się języka obcego przeczytasz tutaj.