Jak wygląda nowoczesna nauka języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego od dawna kojarzona jest z trudną gramatyką, nauką słówek na pamięć i setkami testów, które nie przynosiły umiejętności mówienia w języku angielskim. Na szczęście nowoczesna nauka języka angielskiego zmieniła ten obraz. Aktualne metody nauczania są daleko inne niż te, które znamy ze szkoły czy tradycyjnych kursów. Uczymy się szybciej i przede wszystkim efektywniej.

Jak nowoczesna nauka języka angielskiego wpłynęła na techniki uczenia?

Zdalna nauka języka angielskiego

Przede wszystkim przestawiliśmy się na naukę języka angielskiego online. Przyniosło to spektakularne efekty – uczniowie mogą umawiać się w dowolnym czasie i miejscu – uczą się w domu, w biurze, a nawet podczas wypoczynku. Zmiana miejsca nauki zaowocowała mniejszą częstotliwością opuszczania zajęć i mniejszym odsetkiem osób rezygnujących z nauki. Z drugiej strony zyskaliśmy więcej czasu, większą swobodę i przestrzeń, w której łatwiej nam przyswajać wiedzę – nie walczymy już ze stresem mówienia w sali lekcyjnej. Wprowadzenie języka angielskiego do przestrzeni, w której czujemy się bezpiecznie zredukowało negatywne emocje, które często towarzyszą kursom języka angielskiego (wstyd przed grupą, strach przed mówieniem w języku angielskim).

Nauka angielskiego 1 na 1

Zajęcia z angielskiego online łatwiej przeprowadzić w mniejszym gronie niż kurs języka angielskiego. Duża dostępność terminów pozwala na prowadzenie małych grup lub nauki języka angielskiego 1 na 1. To znacząco wpływa na efektywność nauki. Warto podkreślić, że nowoczesna nauka języka angielskiego opiera się na zbudowaniu relacji uczeń-lektor, zrozumieniu jego potrzeb tego pierwszego i dostosowaniu tempa nauczania. Znika konieczność nadrabiania zaległego materiału lub uzupełniania wiedzy, której nie byliśmy w stanie opracować w trakcie zajęć w grupie. To również ma wpływ na zmniejszenie stresu.

Nauka angielskiego dopasowana do potrzeb

Uczniami SPIKKEO są osoby na różnych etapach edukacji, reprezentują różne branże lub takie, które mają inne potrzeby związane z językiem angielskim. Możliwość dopasowania tematu zajęć, poziomu nauczania, a także efektów, jakie ma przynieść nauka, szybko przynosi widoczne rezultaty. Starsze metody nauczania kładły nacisk na poznanie języka ogółem – bez kontekstu, w jakim chce się poruszać uczeń. Nowoczesna nauka języka angielskiego skupia się np. na słownictwie branżowym, umiejętnościach praktycznych np. wypowiedziach publicznych w języku angielskim czy komunikowaniu się w codziennych sytuacjach życiowych np. dla osób planujących emigrację. Trudno jest uzyskać podobny efekt w różnorodnej grupie kursantów. 

Gramatyka na drugim planie

To trudne do zrozumienia dla osób, które wcześniej miały niepowodzenia w nauce języka angielskiego. W SPIKKEO korzystamy z innych technik. Stworzyliśmy autorski system nauczania – metodę SPIKFLOW – nowoczesną metodę nauczania języka angielskiego. Składa się z szeregu działań, które pozwalają nam wraz z uczniem poznawać język poprzez naukę mówienia. W czasie tego procesu uczymy gramatyki w sposób naturalny i niewymuszony. Pokazujemy, że konstrukcji językowych nie trzeba się uczyć, ale ich doświadczać, a praktyka przenosi je na poziom umiejętności, a nie wiedzy, która łatwo po czasie umyka. 

Ekspozycja na język to klucz do sukcesu

Czy nauka języka angielskiego kończy się poza salą wykładową? Kiedyś tak to wyglądało. Te czasy są już dawno za nami. Nowoczesna nauka języka angielskiego opiera się na doświadczeniu, które łatwiej zapisuje się w naszej pamięci. Zachęcamy naszych uczniów do używania języka angielskiego na co dzień, do słuchania radia, oglądania filmów z oryginalnymi napisami, słuchania podcastów w języku angielskim i wielu więcej. Chcemy, by codziennie poznawali język angielski w jego naturalnej formie.

Jeśli chcesz uczyć się z nami, zobacz, jak działamy na bezpłatnej lekcji próbnej. Zapraszamy!